President's Message (Estonian)


President's Message

Teretulemast lugema Akbash Dogs International kodulehte. ADI esindab Akbash koeri üle kogu maailma. Meil on tihe koostöö Türgi Akbash koerte tõuühinguga (the Turkish Akbash Dog club www.akbas.tk) ja üritame kordineerida Akbash koertega seotud tegevusi ja koolitust kogu maailmas. Akbash koerad on haruldased ja seetõttu meie laiahaardeline lähenemisviis tundub otstarbekalt.

ADI-l on oma register hoolitsemaks Akbash koerte registreerimistarbe eest. Meie register on kõige täiuslikum pakkudes mitmeid põlvkondi hõlmavaid sugupuid aina kui võimalik. Praegusel hetkel on meie registrites üle 1370 Akbashi. Eesmärgiks on pakkuda kõlblikku abivahendit Akbash koerte tõuaretuseks. Meie koduleht käsitleb töö- ja kodukoeri, meie suurepärast päästeteenistust ja koolitusideesid aga sa ei leia informatsiooni koeranäituste ja muu taolise kohta.

Koduleht käsitleb Akbash koerte lisaks ka nendega seotud inimesi. Juttu on nii tõu pikast ja rikkast ajaloost kui ka probleemidest mida see karjavalve tõug kohtab jätkuvalt linnastuvas maailmas. Võid lugeda meie uhkusest ja rõõmust, Akbash Sentinel neli korda aastas ilmuvast lehest, kus on nii fotosid, artikleid kui ka tulevikuplaane. Tutvustavad materjalid on kodulehel, teatetahvlil kuumemad uudised ja Akbash Sentineli lehekülgedel sügavamad mõtisklused. Inimestel, kes on tõsiselt huvitatud karjavalvekoerte käitumisest ja tervisest, tuleks tellida Sentinel leht, mida praegusel hetkel trükitakse küll ainult inglise keeles.

Veebruariks-märtsiks 2011 plaanime Akbash Senineli uut numbrit kus käsitletakse ADI tööd ja juuliks planeeritava kohtumise ettevalmistamist. Lühidalt teavitatakse ka järgmisest Raudkaeluse võistlusest.

Juhul kui tõded meie kodulehe informatiivseks, hästi kujundatuks ja lisa huvi tekitavaks, oleme õnnestunud oma eesmärgis. Kui sul on peale kodulehega tutvumist lisa küsimusi, palun kontakteeru kodulehe kaudu, alusta dialoogi teatetahvlil, saada minule e-posti või liitu ADIga ja telli Akbash Sentinel. ADI on vabatahtlik, mitte tulu tootev organisatsioon. Juhul kui soovid kaasa lüüa või toetada ADI tegevust, palun võta minuga ühendust.

David Sims
Esimees, ADI